Najlepsze krzewy kwitnące do ogrodu o zróżnicowanym nasłonecznieniu

Kwitnące krzewy i krzewy są podstawą każdego ogrodu. Zapewniają efektowne kwiaty przez całą wiosnę i lato oraz bujne liście przez resztę roku. I zapewniają wieloletnią podstawę, którą można utrzymywać rok po roku. Podczas gdy rośliny doniczkowe są bardziej wytrzymałe niż rośliny doniczkowe, wiele krzewów najlepiej rozwija się i kwitnie przy określonym poziomie oświetlenia. Sprawdź nasze typy najlepiej kwitnących krzewów do kształtowania krajobrazu od pełnego słońca do cienia.

PEŁNE SŁOŃCE

Pełne słońce odnosi się do obszarów w ogrodzie lub podwórku, które każdego dnia mają sześć lub więcej godzin światła słonecznego. Jeśli mieszkasz na półkuli północnej, pełne słońce zazwyczaj można znaleźć po południowej i zachodniej stronie domu. Jeśli jednak nie masz wielu drzew na swoim podwórku, a w pobliżu nie ma innych domów ani konstrukcji, możesz zasadzić rośliny kochające słońce ze wszystkich stron domu.

NAJLEPSZE KWITNĄCE KRZEWY NA PEŁNE SŁOŃCE

Wiele z najlepiej kwitnących krzewów do kształtowania krajobrazu rośnie w pełnym słońcu po południowej lub zachodniej stronie domu i nagrodzi cię jasnymi, kolorowymi kwiatami.

RÓŻA

Róże to jeden z najczęściej kwitnących krzewów w Polsce. Występują w ogromnej gamie kolorów, w tym czerwonym, różowym, białym i żółtym, i pasują do niemal każdego krajobrazu ogrodowego. Róże najlepiej radzą sobie w pełnym słońcu, gdzie dostają co najmniej sześć godzin słońca dziennie.

Podlewaj róże raz w tygodniu w okresie wegetacji. Gdy potrzebujesz uzupełnić wodę deszczową wężem ogrodowym, skieruj wodę bezpośrednio na podstawę krzewu. Róże są podatne na choroby, jeśli ich liście pozostają mokre przez zbyt długi czas, dlatego nie zalecamy stosowania zraszaczy ani podlewania od góry. Przycinaj swoje róże co roku , aby usunąć martwe gałęzie i zachęcić do zdrowego wzrostu.

FORSYCJA

Forsycja to oszałamiający krzew kwitnący , który wiosną kwitnie jasnożółtymi kwiatami. Chociaż mogą przetrwać w cieniu, to najlepiej rozwijają się i kwitną w pełnym słońcu. Forsycje preferują również żyzną, dobrze przepuszczalną glebę, aby ich korzenie nie zamoczyły się zbytnio. Lubią być podlewane dwa razy w tygodniu, z deszczu lub z węża ogrodowego, ale w razie potrzeby mogą przetrwać dłużej bez wody.

Zaraz po zakwitnięciu forsycji nadszedł czas na przycinanie. Przycinaj krzew, jak chcesz, aby nadać mu ładny kształt na kolejny rok i nie dopuścić do wymknięcia się spod kontroli.

cdn.